Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus на сайті Теплота

Нова серія Venta Comfort Plus — це вдосконалена версія класичної 5-ої серії мийок повітря Venta. У порівнянні з попереднім модельним рядом серія Comort Plus володіє вищою продуктивністю і зручним управлінням завдяки інтерактивному сенсорному дисплею, який відображає поточні настройки приладу. Вбудований гігрометр мийки повітря Venta LW Comfort Plus відображає поточну вологість повітря в приміщенні; автоматичний режим завдяки вбудованому гігростата самостійно підтримує бажаний рівень вологості повітря; нічний режим затемнює дисплей і перемикає вентилятор на першу, найтихішу швидкість роботи.

Поганий мікроклімат в квартирі — істотна проблема міського життя. Пил, що надходить з вулиці при провітрюванні, може стати причиною алергічних реакцій, захворювань органів дихання і безлічі інших серйозних хвороб. З настанням холодної пори року в житло городянина з’являється і інша біда — низька вологість, яка ще сильніше погіршує самопочуття і сприяє збільшенню пилу в повітрі.

Мийки повітря — це прилади, покликані боротися з обома причинами погіршення клімату в житловому приміщенні. З їх допомогою повітря не тільки очищається від зважених часток, але і ефективно зволожується в процесі. Ефект підвищення вологості в таких пристроях досягається не за рахунок нагрівання або освіти холодного пара за допомогою ультразвуку, як в малогабаритних увлажнителях, а механічним способом — шляхом обдування повітрям зволоженою поверхні великої площі. Така конструкція дозволяє поліпшити атмосферу в квартирі без створення «ефекту лазні», що виникає найчастіше при використанні зволожувачів найпоширенішою (ультразвуковий) конструкції.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Повні характеристики моделі Venta LW 45 Comfort Plus

 • Габарити 45 х 30 х 33 см
 • Гігростат — є
 • Автоматичне відключення — є
 • Загальна площа пластин барабанів 4.2 кв.м
 • Колір — білий
 • Висота стелі до 2,5 м
 • Авторежим — є
 • Індикатор роботи приладу — є
 • Споживана потужність (1-2-3 режими) 3-5-8 Вт
 • Повітряний потік — до 4,5 куб.м / хв
 • Напруга в мережі 220-240 В / 50-60 Гц
 • Кількість режимів роботи — 3
 • Країна виробник — Німеччина
 • Рівень шуму 24/34/44 дБА
 • Гігрометр — є
 • Обсяг бака для води — 10л
 • Індикатор очищення приладу — є
 • Площа обслуговування до 60 кв.м
 • Нічний режим — є
 • ЖК-дисплей — є
 • Купити — дізнатись ціну тут

Комплектація
Мийка Venta LW45 Comfort Plus упакована в кольорову картонну коробку з великою кількістю фотографій і пояснювального тексту. На лицьовій стороні є фотографія самого пристрою (LW45 випускається в двох колірних рішеннях — чорному і білому) і англійською відзначені основні відмінності оновленої моделі: наявність цифрового сенсорного дисплея, більш зручне використання, підвищена потужність і повністю автоматичне зволоження.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Задня сторона коробки аналогічна лицьовій і містить ту ж інформацію, але на німецькій мові. Іконки на бічних сторонах коробки повідомляють нам основні технічні характеристики приладу: вага, габарити, енергоспоживання, рівень шуму, обсяг резервуара і так далі. Під заголовком «Quality and environment» окремим рядком сказано, що пристрій зроблено в Німеччині, має дворічну гарантію і низьке споживання електрики, а виготовлено із застосуванням екологічних технологій та енергії.

Розкривши коробку, всередині ми виявили:

 • саму мийку в зборі;
 • пробний флакон дезинфікуючого засобу для водяного резервуара;
 • керівництво користувача;
 • гарантійний талон.

На перший погляд.

Мийка LV45 є паралелепіпед з ребристими стінками і верхньою кришкою. Зроблена вона з білого пластику (ця модель виробляється також і в чорному варіанті). Корпус пристрою складається з двох частин. Нижня половина — це Десятилітровий водяний резервуар, на який встановлюється верхня кришка з вентилятором, дисплеєм і електронним блоком управління.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Ротори фільтра зволожувача ставляться на водяний бак. У робочому положенні вони наполовину занурені в воду і обдуваються вентилятором, що подає повітря зверху.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Ротори мають чотири пакети по 22 тонких пластикових диска, змонтовані на двох паралельних осях. Між пакетами на кожній з осей розташована зубчаста передача, яка веде фільтр в рух.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

У кришці пристрою, над фільтром, розташовані семілопастние вентилятор діаметром 200 мм і привід роторів.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Ротори наводяться в рух двома парами зубців, якими управляє кривошипний механізм, змонтований на амортизуючої підвісці. Обертання на нього передається з вентилятора пристрою за допомогою пружної пластикової деталі. Завдяки цьому дотепному вирішення у мийки повітря тільки один електродвигун, що підвищує надійність приладу, а також знижує шум і енергоспоживання.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Повітря, що пройшов через роторний фільтр, залишає пристрій через вентиляційні отвори на обох бічних стінках мийки. У комплект пристрою входить пробний флакон з дезінфікуючим засобом, яке рекомендується додавати в бак для води. Обсягу флакона (50 мл) вистачає на одне заповнення резервуара. У процесі вивчення етикетки передбачувано були зустрінуті два слова: бензізотіазолінон і метілізотіазолінон.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Інструкція.

Керівництво користувача мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus являє собою брошуру A5 цікавого виду: перша сторінка зі схемами і пояснювальними малюнками складена гармошкою в чотири рази і розгортається убік від основної книжки керівництва. Це дозволяє вивчати текст інструкції, звіряючись з зображеннями і не гортаючи сторінки вперед-назад. Вкрай зручний формат документації, який ми рекомендуємо взяти на замітку всім виробникам побутової техніки.

Мова керівництва — російський, якість поліграфії відмінне.

Інструкція містить детальну інформацію про правильне використання приладу, звертає увагу користувача на особливості моделі, дає рекомендації про те, що слід зробити при підготовці до першого запуску і як поводитися з приладом в подальшому, а завершується списком можливих несправностей з методами їх самостійного усунення.

На останній сторінці наведено перелік витратних матеріалів і додаткових аксесуарів, які можна придбати у офіційного дилера: це дезинфицирующая і очищає рідини, ароматичні масла, які можна додавати в резервуар для води, а також роликовий підставка, що полегшує переміщення приладу, і фірмовий електронний термогігрометр.

Управління.

Овальний LED-дисплей пристрою підсвічений блакитним світлом. У режимі очікування на ньому горить тільки символ включення. При включенні ми бачимо, що дисплей розділений на дев’ять частин. Середня зона інформує про поточну швидкість вентилятора (їх три: нічна, середня і максимальна) і дозволяє виставити бажану за допомогою кнопок «+» і «-».

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Кнопки «Sleep» і «Аuto» встановлюють потрібний режим роботи приладу. У нічному режимі прилад працює на мінімальній швидкості, в автоматичному — самостійно регулює обороти обертання вентилятора в залежності від вологості в приміщенні.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

У центральному екрані верхнього рядка при нормальній роботі приладу виводиться поточна відносна вологість. Зони зліва і праворуч від нього відведені під сигналізацію про необхідність обслуговування: на правій при недостатньому рівні води виводиться повідомлення «water», а сигнал «service» загоряється на лівій частині екрана кожні 14 діб і нагадує про необхідність провести поточну чистку приладу. На екрані вологості при цьому горить сигнал «-».

Про несправності і помилки мийка повідомляє кодовими сигналами «E1» і «E2». Перший попереджає про незакриті клямці корпусу або проблеми з її датчиком, а другий з’являється при аварійному відключенні вентилятора (це може статися, якщо в його лопать потрапили сторонні предмети). В обох випадках слід вимкнути прилад, усунути проблему і знову включити мийку.

Експлуатація.

Перед першим використанням прилад слід розпакувати, видаливши всі пакети і транспортувальні картонні елементи. Пластинчастий фільтр потрібно витягти з пакета.

Нижню частину пристрою потрібно наповнити водою до максимального рівня і додати в бак вміст флакона з гігієнічної добавкою, що йде в комплекті з мийкою. Після цього барабан фільтра потрібно встановити на бак і закрити верхньою кришкою з моторним блоком. В останню чергу адаптер живлення підключається до електромережі. Тепер мийку повітря можна включати.

Для ефективної роботи пристрою в автоматичному режимі слід встановити бажану вологість у приміщенні. Для цього кнопку Auto треба натиснути і утримувати протягом 3 секунд до моменту, коли індикатор Humidity блимає вибрати значення кнопками «+» і «-» в діапазоні від 30% до 70% з кроком в 5%. Для застосування установок кнопку Auto потрібно знову потримати 3 секунди — поки індикатор не перестане блимати і на ньому не з’явиться реальна вологість повітря в приміщенні.

В автоматичному режимі швидкість обертання максимальна до досягнення вологості, на 5% менше, ніж встановлена. У цей момент пристрій переходить на середній режим, а при досягненні заданого значення Rh — на мінімальний.

Кнопкою SLEEP включається нічний режим. Швидкість вентилятора при цьому зменшується до мінімуму, а дисплей пристрою зменшує яскравість.

Без води прилад включити не можна: спрацьовує блокування. Блокується пристрій і при піднятті верхньої кришки під час роботи. Щоб продовжити експлуатацію, слід усунути причину помилки, вимкнути мийку і включити її заново.

Догляд.

Кожні 14 днів з бака мийки треба виливати брудну воду, промивати нижню частину корпусу і пластинчастий барабан під краном, після чого заливати в пристрій свіжу воду з гігієнічної добавкою Venta (дозування вказана на флаконі з рідиною). Можна використовувати воду без гігієнічної добавки, але тоді інтервал між чистками доведеться скоротити до 3-4 днів.

Виробник попереджає, що утворення в нижній частині приладу та на пластинчастому барабані (білі, жовтувато-зелені і бурі) не знижують працездатність приладу.

Раз на півроку слід проводити комплексну очистку. Для цього слід натиснути на блокувальні кнопки на верхній частині корпусу, відкинути торцеві стінки, а потім розсунути бічні.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Після цього потрібно відключити прилад від мережі і витягти з корпусу центральний блок з дисплеєм і вентилятором.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Моторний блок, лопаті вентилятора і привід слід чистити тільки сухою ганчіркою.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Всі інші частини пристрою — верхню кришку, фільтруючий барабан і бак для води — можна мити в посудомийній машині. Виробник рекомендує також використовувати спеціальний рідкий очищувач, який можна купити окремо.

Наші вимірювання.

У ємність для води, залиту по позначку максимального рівня, поміщається 10,62 л. Таким чином, суха вага приладу складає 5,75 кг, а маса повністю спорядженої мийки перевищує 16,3 кг. LW45 Comfort Plus — вельми важкий гаджет, і пропонована виробником як опція підставка з роликами виявиться потрібним аксесуаром, особливо якщо у користувача буде потреба часто переміщати заправлений водою прилад.

Енергоспоживання і гучність пристрою залежать від режиму роботи.

Режим: Нічний / Середній / Максмальний
Потужність 2,3 / 4,3 / 7,3 Вт
Шум 35 / 43 / 52 дБА

При роботі прилад споживає вкрай небагато енергії. Це, мабуть, рекордсмен по економічності серед вимірюється нами пристроїв такого типу.

Енергоспоживання в режимі очікування становить 0,6 Вт.

Venta LW45 Comfort Plus очищає повітря в приміщенні, одночасно зволожуючи його. В ході випробувань ми зосередилися на вимірі ефективності зволоження. Однак наша лабораторія розробляє і методику інструментальних тестів воздухоочистителей, яку ми випробували в сьогоднішньому огляді.

Робота на максимальній потужності.

Ми розмістили мийку повітря на підлозі в центрі кімнати площею 17 м² з висотою стель 2,5 м. Щоб мінімізувати коливання температури і вплив зовнішніх факторів на результати тестів, вікна та двері приміщення були закриті. Термометр і гігрометр ми розташували на висоті 1 м над підлогою і на відстані 1 м від приладу. Протягом тесту температура повітря в приміщенні була постійною — 20,6 — 20,8 °C.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

У невеликому приміщенні з постійною температурою пристрій, працюючи в режимі максимальної потужності, впевнено підняло вологість з 55% до 70% менше ніж за 15 годин. Після закінчення вимірів її значення залишалася на тому ж рівні до виключення приладу. За час 15-годинного тесту мийка повітря витратила 1807 мл води. Це досить непогані результати для механічного способу зволоження. Результат: відмінно.

Нічний режим.

Під час цього тесту прилад був включений в звичайному житловому приміщенні (трикімнатна квартира площею близько 70 м²) на економічному нічному режимі. Звичайна денна вологість в цій квартирі становить 50% -55%, опускаючись вночі до 35% -40%.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Метою тесту було з’ясування кількості води, що випарувалася за добу в режимі «Sleep» в умовах реального використання (коливання температури і вологості в приміщенні від природних причин). За 30 годин тесту обсяг витраченої мийкою води склав 2895 мл — приблизно 96,5 мл / год. Це також є непоганим показником. Результат: відмінно.

Очищення повітря.

Плануючи цей тест, ми випробували нашу методику вимірювань забруднення повітря в приміщенні. Вона зараз знаходиться в розробці, тому на точність отриманих результатів ми не претендуємо, а в оцінці результатів будемо вкрай обережні. Для підрахунку кількості частинок, зважених в повітрі, ми використовували оптичний датчик Sharp GP2Y1010AU0F, широко використовуваний в кліматичній техніці — кондиціонерах і воздухоочистителях. Він вимірює кількість пилу в діапазоні від 0 до 0,6 мг / м³. Придатний він і для оцінки змісту в повітрі диму — зокрема, сигаретного.

Щоб провести цей тест, ми розмістили прилад в кімнаті площею 17 м² і висотою стель 2,5 м. Протягом вимірювань вікна і двері були щільно закриті. Датчик пилу був розташований безпосередньо біля вхідного отвору мийки повітря так, щоб в його вхід потрапляв забруднене повітря.

Для створення надлишкової концентрації диму в повітрі тестового приміщення ми «викурили» в ньому пачку (20 шт.) Сигарет відомої марки, створивши абсолютно нестерпні умови. Після цього включили мийку повітря на повну потужність і з полегшенням покинули оселю, ретельно зачинивши за собою двері.

Через дві доби ми провітрили кімнату і повторили досвід без включення мийки повітря, щоб порівняти природне осідання тютюнового диму з очищенням повітря за допомогою тестованого приладу.

В силу особливостей роботи використовуваного датчика ми отримали досить помітний розкид значень в обох дослідах, тому на графіку, що наводиться нижче, показуємо не тільки «сирі» дані кількості містяться в повітрі частинок, але і, для наочності, значення, усереднені ковзанням з інтервалом 20. заміри проводились раз на хвилину.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Кількість диму в приміщенні перевищувало порогове значення датчика, і реальні дані вимірювальний пристрій починало отримувати трохи більше ніж через три години з початку тесту. На графіку можна бачити, що кількість зважених в повітрі частинок при роботі мийки повітря (зелений графік) зменшується помітно швидше, ніж при природному осадженні сигаретного диму (червона лінія).

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus

Чиста вода, налита в бак перед початком тесту, придбала через 30 годин роботи пристрою чітко жовтуватий відтінок.

Висновки.

Мийка повітря Venta LW45 Comfort Plus працює досить тихо, але при цьому демонструє непогану продуктивність і відмінну економічність. З її допомогою можна ефективно очистити повітря у великому (до 80 м²) приміщенні, попутно зволожуючи його. Великий обсяг бака пристрою дозволяє не занадто часто доливати в нього воду, а продумана конструкція забезпечує легкий догляд при чищенні приладу.

LW45 — досить велике і важке пристрій, але для власників приміщень меншої площі в лінійці Comfort Plus є аналогічні моделі з меншими габаритами, продуктивністю і, що важливо, ціною.

Єдиним, мабуть, істотним недоліком, виявленим нами в ході експлуатації і інструментальних тестів, є відсутність таймера: якщо прилад розміщується в спальні, то нічний режим доводиться включати вручну або залишати його включеним цілодобово. Вельми висока ціна пристрою пояснюється країною походження і тривалим терміном експлуатації мийки повітря.

Плюси:

 • хороша продуктивність;
 • відмінна економічність;
 • низький рівень шуму;
 • інформативний дисплей.

Мінуси:

 • неможливість зміни режимів роботи по таймеру;
 • висока ціна.

Огляд мийки повітря Venta LW45 Comfort Plus